Näitused


Tallinna 6. rakenduskunsti triennaal "KOGUMISE KUNST" (23.11.2012 - 03.02.2013)

Tallinna 6. rakenduskunsti triennaalil osaleb 73 kunstnikku 22 riigist, kes käsitlevad oma töödes teemat „Kogumise kunst“.

Triennaali konkursil osales 515 kunstnikku, kelle hulgast rahvusvaheline žürii valis välja 73 esinejat. Osalejaid on paljudest Euroopa riikidest, aga ka Taiwanist, Uus-Meremaalt ja Jaapanist. Näituse kuraator on Rootsi kunstikriitik ja kuraator Love Jönsson, kes on keskendunud rakenduskunsti valdkonnale.

„Kogumine on üks inimtegevuse tahke, mis on jätkuvalt paeluv. Kogumisobjektiks võib olla mis tahes asi kasutatud argiesemetest kõige ihaldusväärsemate kunstiteosteni. Me kogume asju kui minevikku, nähes kogumises eluülesannet, või lihtsalt sellepärast, et ei saa teisiti,“ kirjutab kuraator Love Jönsson.

Tallinna rakenduskunsti triennaali eesmärk on pakkuda uut, aktuaalset ja ootamatut fookust, mille abil lähemalt vaadelda nüüdisaegseid tarbekunsti- ja disainipraktikaid võimalikult laial skaalal. Tallinna rakenduskunsti triennaali alguseks võib pidada 1979. aastat, mil sai alguse tollases suletud ühiskonnas oluline Baltimaade ühiste tarbekunstitriennaalide traditsioon.

Kuraator: Love Jönsson (Rootsi)

Näituse kujundus: 3+1 Arhitektid (Markus Kaasik, Karin Leht, Andres Ojari, Ilmar Valdur)

Graafiline kujundus: Tuuli Aule, Jaan Evart

www.trtr.ee