Näitused


Kaasaegne slovakkia klaasikunst (28.01.2011 - 10.04.2011)

Näitus annab mitmekesise ülevaate slovakkia klaasi hetkeolukorrast. Oma teoseid eksponeerivad eri põlvkondade klaasikunstnikud alates Bratislava Kunstiakadeemia mainekatest klaasieriala õppejõududest kuni slovakkia klaasi tipptegijateni, kes on tuntud ka maailma klaasiringkondades, nagu František Csandal, Ján Zoričak, Victor Oravec jt. Kaasatud on ka Bratislava Kunstiakadeemia üliõpilaste uudse tehnoloogiaga teosed.

Kaasaegne slovakkia klaasikunst on tuule tiibadesse saanud tänu klaasikateedri loomisele Bratislava Kunstiakadeemia juurde 1965. aastal, mida asus juhtima Václav Cigler. See toimis unikaalse baasina slovakkia klaasikunstnike jaoks ja võimaldas ellu viia oma unistusi, kasutades klaasi nii interjööri kui ka eksterjööri kaunistamisel.

Näitusel on eksponeeritud peamiselt klaasobjektid ja -skulptuurid. Näeme nii geomeetriast lähtuvaid arhitektuurseid vorme kui ka looduse mitmekesisusest inspiratsiooni ammutanud dünaamilisi skulpturaalseid objekte. Kasutatud on mitmeid innovaatilisi tehnoloogiaid, mis veelgi enam toovad esile klaasi kui kunstilise materjali väljendusvõimalusi.

Kaasaegse slovakkia klaasikunsti näitusel esitlevad oma loomingut 14 klaasikunstnikku: Slavomír Bachorík, Danica Balgavá, Miloš Balgavý, František Csandal, Patrik Illo, Palo Macho, Ivica Markovičová, Tomáš Ondroušek, Viktor Oravec, Drahomír Prihel, Zuzana Rudavská, Lenka Šimonyiová, Jozef Vachálek, Ján Zoričák.