Näitused


TUNGraud. Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala üliõpilaste ja vilistlaste rauast ehete ja objektide näitus (08.03.2014 - 11.05.2014)

„TUNGraud“ on järg samanimelisele näitusele, mis leidis aset Tartu Kunstimuuseumi Kunstikabinetis möödunud aasta septembris.Väljapanekut tutvustavad metallikunstnikud ise järgmiselt: „Näitus „TUNGraud" keskendub raua ning sepise kasutusele ehetes ja objektides. Antud materjali kasutamine ehtekunstis on Euroopa kontekstis unikaalne ning iseloomustab hästi tänast eesti ehet. Eksponeeritakse Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonnast välja kasvanud autorite töid. Näituseks on tehtud valik viimaste aastate üliõpilastööde paremikust ning üleskutse korras esitatud uutest teostest“.

Raua teemat käsitleb ka 2013. aastal välja antud põhjalik ja ülevaatlik, kaasaegset sepakunsti tutvustav raamat „RAUAST“. Trükise koostaja on ehtekunstnik professor Kadri Mälk.

Näitusel osalevad: Rauno Paju, Triin Kukk, Indrek Mesi, Merilin Tõnisoja, Urmas Lüüs, Helen Kristi-Loo, Andreas Lichfeld, Lotta Koov, Mikk Freiberg, Hannes Tõnuri, Nils Hint, Hanna-Maria Vanaküla, Eveli Ait

Üliõpilaste töid juhendanud: Rait Siska, Nils Hint, Piret Hirv, Eve Margus-Villems

Näituse koostaja ja kujundaja: Nils Hint, Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakond