Näitused


Rhizope (29.05.2014 - 24.08.2014)

XXI sajand pöörab üha suuremat tähelepanu kunsti ja teaduse koostööle ja erinevatele hübriidsetele uurimispraktikatele. Teadusliku innovatsiooni, uute tehnoloogiate ja kultuuritraditsioonide põimumist leiame paljudes kunstiteostes, mis avardavad meie kujutlusvõimet ning tõstatavad uusi küsimusi. Muusika, kunsti, loodus- või arvutiteaduste põimumist näeme nii uues meedias, biotehnoloogias, telekommunikatiivses kunstis kui teistes eksperimentaalse iseloomuga kunstipraktikates.
 
Sündmuse korraldaja Piibe Piirma rõhutab: „Eelkõige on vajadus humanitaar- ja reaalteaduste senisest tihedama koostöö järele: inspireeriv keskkond, valdkondlike piiride nihutamine, loova mõtlemise ja uurimismetoodika muutumine tingivad vajaduse ühiselt loodud teadmise järele.“ Teisalt näitab hübriidsete kunstivormide tekkimine selgelt, et sellesse võivad kaasatud olla kõik teadusharud ja mõtlemise vormid – ka sellised, millel puuduvad selged teadusele omased piirjooned. Näituse eesmärgiks on välja tuua huvitavamad kujutava kunsti, disaini, arhitektuuri ja teiste kunstivaldkondade põimumised tippteadusega.
„Rhizope“ pakub eelkõige teaduskunsti kogemust, kuid püüab mõtestada ka uute kunstipraktikate tulevikusuundi erinevate loome- ja teadusvaldkondade põimumise valguses. Näitusel osalevad 25 teadlast ja kunstnikku.
 
Kunstnikud: Theodore Spyropoulos, Simon Penny, Dmitry Bulatov, Toomas Tammis, Veronika Valk, Carl-Dag Lige, Raivo Kelomees. Angelika Böck, Justina Klingaite, Terje Toomistu, Kiwa, Arash Yasdani, Varvara Guljajeva, Mar Canet Sola, Kaisu Koski, Reiner Maria Matysik, Martin Howse, Hendrik Väli, Päivi Kyllönen Kunnas, Sara Robinson, Peter Flemming, Ulrich Gehmann, Natalie Tyler, Sharyn O'Mara, Rosanne van Klaveren, Juan Manuel Castro, Polina Tšerkassova, Eldar Jakubov, Diana Rivera, Amanda de Luis, Lennart Lennuk, Paul Wiersbinski, Christian Fisher, Piibe Piirma
Korraldajad: Eesti Kunstiakadeemia (EKA), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA), Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool (KTKDK)
Toetajad: Euroopa Sotsiaalfond, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kultuurkapital, USA Suursaatkond Tallinnas, Briti Nõukogu jt.

www.rhizope.org