Näitused


Klassikud. Ivi Laas (08.10.2016 - 08.01.2017)

ETDM-i Klassikute sarja seitsmeteistkümnes autor on nahakunstnik Ivi Laas.
 
Eesti nahkehistööde kullafondi kuuluvad paljud Ivi Laasi köited, albumid, külalisraamatud ja laekad. Ivi Laas on loonud nahkehteid ning nahast aksessuaare – kotte, prillitoose, kaarditaskuid ja palju muud. Ta on tegelnud siidimaaliga ja pea kõike loetletut teistelegi õpetada osanud.
Kunstniku pühendumusest kõneleb tema loomingu ühtlaselt kõrge tase. Ivi Laasi näol on tegu meistriga, kes suudab oma ideid materjali viia viisil, mis kõnetab nii profaani kui ka professionaali.
Täpne teostus ja detailne läbimõeldus on omadused, mis Ivi Laasi rohkearvulist loomingut hästi iseloomustavad.
Ivi Laasi õpetajatöö on olnud klassikule kohaselt põlvkondi siduv, nahkehistöös kätketud aegumatuid väärtusi edasi andev, tulevasi noori kolleege ja nende püüdlusi arvestav ning toetav.
 
Ivi Laas lõpetas ERKI 1966. aastal ja sai Eesti Kunstnike Liidu liikmeks 1971. aastal. Sellest ajast alates on ta pidevalt esinenud nii kodu- kui ka välismaistel kunstinäitustel, olnud vabakunstnik ja 1981. aastast ERKI õppejõud (1993–1997 dotsent, tänini EKA lepinguline õppejõud); aastatel 1966–2002 kavandanud tooteid ja töötanud välja uusi mudeleid Kunstitoodete Kombinaadile ARS. Ta on kuulunud Eesti Kunstnike Liidu ja ARSi kunstinõukogudesse, viinud läbi meistriklasse ja pidanud nahakunsti tutvustavaid loenguid Soomes, Tallinna Rahvaülikoolis ja Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemias.
 
Näitusega kaasneb kataloog.
 
Näituse kuraator: Airi Ligi
Kataloogi ja näituse graafiline disain: Kerli Virk (Stuudio Stuudio)
Näituse kujundaja: Jaana Jüris (Valge Kuup)
 
Näitust ja kataloogi väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.