Näitused


Kuud. Kaasaegne valgustidisain (21.09.2019 - 20.10.2019)

Kuu on valgustidisaineri jaoks sümboolse tähendusega kui suurima valgusallika peegeldi. Valgusti disainimine on samuti oma olemuselt peegeldi või hajuti kujundamine valgusallikale.
 
Näitus Kuud koondab kaheksa Soome ja Eesti nimeka disaineri valgustite alase värske loomingu. Idee sai alguse 2017. aastal, kui näituse kuraator, disainer Tõnis Vellamaa nägi vanameistrite Taevo Gansi, Simo Heikkilä ja Mait Summataveti uute valgustite prototüüpe. Kuigi igaüks on erinev, seob neid mingi sarnane modernistlik, puhas ja aus käsitlus nii vormis kui materjalis. Seekordse näituse kooslusse on kaasatud veel mainekad Soome disainerid Yrjö Kukkapuro, Yrjö Wiherheimo, Hannu Kähönen, Jouko Järvisalo ja Eestist Jüri Kermik.
 
Näitusel osalejad on üksteist tundnud juba väga pikka aega kui kolleegid ja sõbrad, kellest mitmeid  on rohkem tuntud mööblikujundajatena, mõned ka koos näitustel osalenud kuid sellises koosluses ja valgustitega esinetakse esimest korda jõudes Tallinnasse otse Helsinkis toimuvalt Habitare messilt.

Kuraator: Tõnis Vellama
Kujundus: Simo Heikkilä
 
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, TAIKE, Askon Säätiö, SAAS Instruments, Rinaldo Lighting, SEOS Valgustus