Näitused


Tekist STIILINI. Naiskäsitööst tekstiilidisainini – Eesti Kunstiakadeemia 90 aastane tekstiiliõpetus (23.07.2004 - 19.09.2004)

2004. aasta on Eesti Kunstiakadeemia juubeliaasta. 90 aastat tagasi alustas oma tegevust Tallinna Kunsttööstuskool, mille esimeste lõpetajate hulgas olid ka naiskäsitöö õppijad. 90 aasta jooksul on tekstiiliõpetus teinud läbi mitmeid muutusi. Rõhk on olnud käsitööoskuste arendamisel, hiljem kunstiloomel. Viimastel aastatel on prioriteediks saanud disainivaldkond.

Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakonna koostatud näitusel eksponeeritakse viimase 5-6 aasta jooksul loodut, esitamata täpset aruannet kogu tegevusvaldkonnast. Kõrvuti tudengite ja magistrandidega esineb hulk osakonna eriala õppejõude (sealhulgas 5 viimast osakonnajuhatajat: Maasike Maasik, Lylian Meister, Signe Kivi, Kadi Pajupuu, Mare Kelpman) ja teiste valdkondade kunstnikud, kes on osakonnaga pikemaajaliselt seotud autoriprojektide kaudu (Eve Kask, Anu Põder, Aili Vahtrapuu jt.).

Näitusel saab näha nii disaini kui kunstisuunitlusega töid: tööstusdisain tekstiilitootmisettevõttele Kreenholm, ruumilised objektid á la glamuursed respiraatorid sarsi ohu vältimiseks, kaasaegne tõlgendus tuhande lille vaibast, heli tekitav ükssarviku gobelään jpt.

Näituse kujundaja: Margit Lillak