Näitused


ÄÄREMÄRKUSED. Miniraamatud (28.07.2012 - 04.11.2012)

Käänulisel kõrvalrajal nauditakse pisikesi üllatusi, millest suurteel sihisuunas liikuja mööda tuhiseb. Ümbritsevast elamuse saamiseks on vaja aeglustada tempot, vahel ka peatuda. Küllap igaüks on lisanud tekstile ääremärkusi. See sünnib hetke ajel, mil loetavale reageerivad omapoolse kommentaariga mõistus või tunne. Miniköide oma detailitundliku formaadiga on võluv vaheldus köitekunstniku tavategutsemises, peibutades tegijat suuremale mängulisusele- väikese raamatu puhul katsetatakse julgemalt tehnikaid, kujundusvõtteid, materjale.

Juba mõnda aega tagasi toimunud 6. rahvusvaheline köitekunstinäitus "Knyga/Book 2010. Notes on margins" Vilniuses Kunstnike Liidu galeriis keskendus miniköitele, väikesemõõdulistele töödele, mille kõrgus ja laius ei tohtinud ületada 15 cm. 25 raamatuga Eestit esindanud ja ETDMi näitusel laiendatud ekspositsiooni tutvustatakse esmakordselt kodumaisele vaatajale.

Miniatuurne köide filigraanses teostuses on ideaal, mille püüdmine on olnud eesmärgiks kõigil osalejatel, õnnestumise astme märgistas näitusekülastajate hinnang.

72 osaleja seast tõi köiteobjekti kategoorias teise koha Eestisse Kaia Lukats. Diplomi pälvisid Luule Maar jaTiina Piisang, tudengi auhinna Kristel Suigussaar Tartu Kõrgemast Kunstikoolist.