Näitused


Uluk on inimese sõber. Janno Roos, Andres Labi (Ruumilabor) (05.09.2009 - 11.10.2009)

Ruumilabor on täiesti omanäoline duo, sisearhitektuuri ja esemedisainiga tegelev kooslus, mille taga on kaks noort disainerit – Andres Labi ja Janno Roos. Nende eripära seisneb selles, et nad lähenevad oma objektidele enamasti läbi mingi ootamatu või koomilise vinkli, tuues tõsisesse ettevõtmisse meeldivalt lõdvestava aspekti. Nad mängivad lihtsate vahenditega – rakendavad olemasolevat tihti uudsel ja ootamatul moel, olles meistrid mugandama mängleva kergusega nii mööbliklassikat ja muud traditsioonilist kui ka argiesemeid- ja keskkondi uuteks funktsionaalseteks objektideks ja situatsioonideks. Oma vabameelse suhtumise tõttu sisekujundusse on nende käekiri ka suhteliselt hõlpsalt äratuntav.
Koos töötades on nende tegevuse ampluaa ja valminud objektide rida võrdlemisi lai. Valdavalt on fookuses olnud sisearhitektuursed lahendused, ulatudes kodudest avalike interjöörideni, mille nimekiri on kujunenud aukartustäratavalt pikaks.
Käesoleval näitusel on eksponeeritud lõik Ruumilabori esemeloomingust. Nad pälvisid esemetegrupi „Ulukid” eest 2008. aasta Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia. „Ulukid” on sõltumatu nagidekogum – variatsioonid metsiku looduse teemal, mis sündis kantuna soovist anda metsast leitud sarvepaaridele uus elu. Taaselustatud trofeedena on neist saanud oma lugu jutustavad igati toimivad esemed. Igal sarvepaaril on all sportliku alatooniga jalused, vihjates üsna otseselt soome kelgule, suuskadele, rullikutele, rattale jne. Interjöörides sarvilisi objekte veel kasutatud ei ole.
Arvestades Ruumilabori kogemust ka näituste kujundamisel, saab lubada suurepärast lavastust teadaolevalt hinnatud teemal.