Näitused


Austria disain. Innovatsioon ja tehnoloogia (05.09.2009 - 11.10.2009)

Mõned asjad lihtsalt on intelligentselt tehtud, praktilised ja nendega leiab kergesti kontakti. Nende puhul mängivad võrdset rolli süda, mõistus ja käsi.

Disaini vaadeldakse sageli kui kahe mõtteviisi, ülesande lahendamise ja loovuse kombinatsiooni. Lahenduse väljatöötamisel tuleb olla loominguline, kuid see loomingulisus on piiratud. Peab leidma just selle õige lahenduse, sellise, mis rahuldab tellijat.

designaustria poolt kureeritud näitus „Austria disain. Innovatsioon ja tehnoloogia” pakub suurepärase ülevaate Austria kaasaegsest tootedisainist. Väljapanek tutvustab Austria kõige kaalukamal ja olulisimal disainikonkursil „Adolf Loos’i Disainiauhind“" premeeritud töid, samuti mitmeid uuenduslikke disainilahendusi iseloomustamaks kohaliku disaini silmapaistvat tegevust. Ekspositsioon hõlmab endas esemeid alates elegantsetest veeklaasidest (Michaela Martinek) ja päikesepaneelil töötavast tänavavalgustist (Designlab, Kurt Altendorfer, Gerhard Walch) uudse ühendussüsteemiga toolide (Robert Rüf Industrial Design) ja KTM mootorrattani (KISKA GmbH). Näitus tutvustab ligikaudu 50 disaineri tööd.

1927. aastal asutatud designaustria on üks vanimaid ja suurimaid professionaalseid ühendusi Euroopas loomemajanduse sektoris ja näeb ennast teenindava organisatsioonina, esindades Austria disainerite (eelkõige graafiline ja tootedisain) huvisid. designaustria esindab Austria disaini rahvusvahelistes katusorganisatsioonides, samuti EU disainerite assotsiatsioonis. Lisaks oma liikmete (tänaseks umbes 1300) teenindavale ja nõustavale funktsioonile on da-l ka vahendaja ning avalikkuse teavitaja roll.

Kuraatorid: Severin Filek, Ulrike Willinger

Kujundaja: Thomas Hamann

Näitust toetavad Austria Suursaatkond Tallinnas, Go International, Bm:uk