Näitused


2nd SKIN. Korgipuust ehted (15.03.2008 - 27.04.2008)

Korgitamm on vahemereäärne igihaljas puu, mille „teine nahk“ uueneb ja on valmis koorimiseks iga üheksa aasta tagant. Ligi 200-aastaseks elava korgipuu koore hankimiseks on kindlad tavad – esimene kiht, nn neitsikork, võetakse 25-, teine 34-, kolmas 43-aastaselt puult, kõige enam korgipuuga seostatava veinipudeli korgi jaoks saab sobiva paksusega koort alles pärast kolmandat koorimist. Kork pidavat sobima hästi ka põrandakatteks, väidetavalt hoiab see kinni veesoonte mõju, tõrjub halba energiat ning aitab unetuse vastu. Väidete paikapidavust peab aga igaüks ise proovima ja kogema.

Inimese "teine nahk” on ehe, elu sümboolne vahendaja, mis väljendab identiteeti, sotsiaalset staatust. "2nd SKIN" korgipuust ehete projekti eesmärgiks on laiemalt tutvustada korki kui materjali, mille tootmise poolest Portugal kuulus on. Kork, teine korgitammest nahk, on selles projektis peamiseks materjaliks, mida kunstnikud kasutavad oma ideede teostamiseks.

Portugalis arendasid ja kujundasid "2nd SKIN" korgipuust ehete projekti ESAD (Escola Superior de Artes e Design), Matosinhos ja DesignLocal, Santa Maria da Feira, kuraatoriteks Ana Campos ja João Real.

Projektis osalesid kutsutud kunstnikud, ESAD-i praegused, endised ja külalistudengid. Rändnäitusel on välja pandud kahekümne kaheksa kunstniku tööd. Eestit esindavad Kadri Mälk, Tanel Veenre ja Tõnis Malkov. 

Näitus oli esmalt näha Portugalis Biblioteca de Santa Maria da Feiras. Sealt jätkas ekspositsioon teed Villa Bengelisse Idar-Obersteinis Saksamaal ja Helsingi Johan S. galeriisse Soomes. Enne Portugali naasmist rändab näitus galeriisse Ra Amsterdamis ja Artesanía Catalunyasse Barcelonas.

Kuraatorid Ana Campos ja João Real

Näitust toetab Portugali Suursaatkond