Sündmused


From the Coolest Corner – Põhjamaade uus ehe. Satelliitprogramm (08.03.2014 - 11.05.2014)

RAHVUSVAHELINE NAISTEPÄEV, 8. MÄRTS — AVATUD EHTEATELJEEDE PÄEV
Publikul on erakordne võimalus näha oma silmaga ehtekunsti köögipoolt, tutvuda kunstnikega, vaadata, kus ja kuidas ehted valmivad. Selleks päevaks on kunstnikud ateljeedes välja pannud ka oma joonistusi, kavandeid, nii vanemaid kui ka uuemaid, ning ka selliseid töid, mida Eestis avalikult pole eksponeeritud.
 
PÖÖNING
Piret Hirv, Eve Margus-Villems, Kristiina Laurits, Tanel Veenre
 
GRAM STUUDIO
Maarja Niinemägi, Kristiina Kibe, Linda al-Assi, Birgit Skolimowski, Kertu Tuberg, Lisa Kröber, Marita Lumi, Ettel Poobus, Kärt Maran ja Merle Kasonen
 
KAM KARTELL
Kaire Rannik, Anneli Tammik, Ketli Tiitsar, Maria Valdma
 
TÖÖKODA
Kätrin Beljaev ja Pilleriin Jürisoo
 
JAAN PÄRNA AUTORIEHETE STUUDIO
 
PROOMANN DESIGN STUUDIO
Ivo Pottsepp ja Triin Peetsalu
 
SEPIKODA RONGIDEPOOS
Nils Hint ja Mikk Freiberg
 
 
NÄITUSED:
 
KÄTRIN BELJAEV ja PILLERIIN JÜRISOO „Väikesed valitsejad”
Hop galerii, 22.02.—11.03.2014
Näituse autorid on ehtekunstnikud Pilleriin ja Kätrin, kes on viis aastat vahelduva eduga ateljeed jaganud ja mööda maailma rännanud. Tänaseks on nad jõudnud oma elus ja loomingus sarnasesse punkti — oma koha otsimise ja leidmise vajaduseni. Üritades seda vajadust lahti mõtestada, jõudsid nad tõdemuseni, et tegemist on sooviga kontrollida ümbritsevat keskkonda ja olla selle loojaks.
 
JULIA MARIA KÜNNAP „Suur Sula”
Margus Johansoni fotostuudio, 07.03.—08.03.2014
Vaid kaheks päevaks avaneb haruldane võimalus näha Julia Maria Künnapi ehteid, mida ühendab teema „Sula”. Väljapanek koosneb kunstniku viimaste aastate töödest: mõneteistkümnest ehtest. Näituse põhirõhk on käsitsi, osaliselt tahklihvis lihvitud kividel, mis on kulla või hõbeda abil vormistatud kantavateks eheteks. Kivid ja kuld on ürgsed ehtematerjalid, mille kasutamises ja töövõtetes pole aastasadade, kohati aastatuhandete jooksul midagi muutunud.
 
MARIA VALDMA „Passage / Läbipääs”
A-Galerii, 07.03.—31.03.2014
Maria Valdma lõpetas Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala magistrikraadiga (2000). Ta on osalenud näitustel alates 1994. aastast, grupinäituste kõrval teinud ka neli isikunäitust. Maria Valdmat huvitavad eelkõige ruumi, indiviidi ja ehte omavahelised suhted. Projektsioonid ja peegeldused nende osapoolte vahel ning sellest sündinud suhete paljusus. Ruumipoeesia – kus mööduvat kohalolu tähistab ehe. „Läbipääs/Passage“ on lugu armastusest.
Kollektsiooni läbivateks materjalideks on betoon, must tamm, eeben, hõbe, kuld.
 
ANNA-MARIA SAAR „Millal ma valmis saan?”
A-Galerii aknad, 08.03.2014 kell 11—16
Ainult ühel päeval A-galerii aknal aset leidva aktsiooni käigus näitab kunstnik isikliku kasvamise lugu, proovides leida vastuseid järgmistele küsimustele: millal saan valmis inimesena, millal saavad valmis minu ideed? Millal ehted? Kas ehete toor-materjal on juba alguses valmis? Kunstnik väärtustab ehte tegemise loomingulist protsessi ja vaatajatel on vaid viie tunni jooksul haruldane võimalus sellest osa saada.
 
GRAM STUUDIO „Ümber nurga”
Hobusepea 2 hoovis, 08.03.—22.03.2014
Maarja Niinemägi, Kristiina Kibe, Linda al-Assi, Birgit Skolimowski, Kertu Tuberg, Lisa Kröber,
Marita Lumi, Ettel Poobus, Kärt Maran ja Merle Kasonen
Gram on ehtekunstnike stuudio, mis paikneb vanalinnas, pikkade metallikunstitraditsioonidega majas Hobusepea tänaval. Näitus „Ümber nurga” koondab Gramis töötavate kunstnike eripalgelist loomingut. Näitusekeskkond Hobusepea 2 maja hoovis soovib väärtustada kaunist, ent lagunevat miljööd, ning tutvustab seda maja omamoodi ehtekeskusena.
 
ANNELI TAMMIK „Ränne”
Hop galerii, 15.03.—01.04.2014
Linnud kogunevad igal aastal parvedesse ja lendavad ära. Nad teavd täpselt kuhu lennata, millal äralendu alustada ja millal naasta.
Kevade ootus, uue algus... silmapiiril terendavad üksikud punktid. Lähenedes moodustavad need punktid linnud, linnud omakorda parved. Nad tulevad tagasi oma pesapaikadesse.
Anneli Tammik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala ja omandanud Tallinna Ülikoolis magistrikraadi kunstiteaduses (2003). Ta on osalenud enam kui kolmekümnel näitusel, neist viis on olnud isiknäitused. Tema töid on tunnustatud Eesti Metallikunstnike Liidu Ede Kurreli nimelise preemiaga (2004).